Tippet rings

Laoseis: Sai just otsa. Õige pea taas olemas.
Hind:
2,49 €

Väike aga hädavajalik abivahend, mis võimaldab kiiremat lipsu vahetust ja tänu millele kestab liider palju kauem. Tippeti vahetusel igakordselt seotava sõlme sidumise asemel lisa liidri lipsuks ülemineku kohta tippet ring. Väike 2mm rõngas jääb kalale märkamatuks samas selle tõmbetugevus ületab kordades 5x-2x tippeti tõmbetugevuse (ca. 0,15mm-0,23mm).

NB: Ühes komplektis 10 karabiinile kinnitatud rõngast

Kasutusjuhis:

Pakist uue liidri võtmisel näpista selle kõige peenem osa ära – täpselt sealt, kus kõige peenem osa paksemaks minema hakkab. Seo veel karabiini küljes oleva rõnga ühele küljele liider – tavalise kalamehesõlmega. Eemalda rõngas karabiinist ning seo selle teisele küljele tippet ehk lips.

Putukad.ee meeskond on kasutanud Tippet Rings-i 2011 aastast.

“Kunagi tegin iga lipsu vahetust korral nn. kirurgisõlme aga see oli tõeliselt tüütu ja aeganõudev, sest kindluse huvides vahetan ühe püügipäeva jooksul lipsu 2-3 korda – alati pärast võitlust suurema kalaga või kui putukas piisavalt palju kordi põõsas või kaldaheinas käinud on. Lisaks suurele ajakulule sõi see pidev sõlme tegemine tohutult liidrit. Pärast lipsurõnga kasutusele võttu on lipsu vahetamine mõne sekundi küsimus ning ka liider kestab kordades kauem”.                            Vahur Mäe, Putukad.ee meeskonnast.

Tippet rings-i omadused:

  • Ühes komplektis 10 karabiinile kinnitatud rõngast
  • 2 mm diameetriga
  • Jääb kalale märkamatuks
  • Piisavalt tugev 5x-2x (ca. 0,15-0,23 mm) tippetiga püüdmiseks
Sarnased tooted
,   Laoseis: 4
9,10 €
,   Laoseis: 4
11,97 €
,   Laoseis: Sai just otsa. Õige pea taas olemas.
8,60 €
,   Laoseis: 1
8,90 €
,   Laoseis: 3
17,30 €